Naše piesne majú radi aj v Brne…

 8.mája 2010 sme dostali e-mail od pani Romany Ningerovej z Brna, ktorý potešil naše srdce a dodal nám ešte viac energie pre rozvíjanie a šírenie krásy ľudových piesní. Z tohto mailu vyberáme: "Vážená a milá děvčata! Mám 45 let a od mládí miluji folklór. Tančila jsem nejdřív ve slovenském souboru Jánošík v Brně, později Ondráš. Teď tančím a zpívám ve Slováckém krúžku v Brně. Moje maminka, která s námi žije, je také velká folkloristka. Jako mladá tančila v brněnské Poľaně, která také zpracovává slovenský folklór. Obě máme velmi rády slovenské, ukrajinské i rusínské písně. Když jsme se dověděly, že na stanici STV 2 se vysílá pořad KAPURA, zajásaly jsme. A právě v KAPUŘE jsme viděly vaše vystoupení a byly jsme nadšeny vaším perfektním pěveckým projevem.
Maminka teď bude slavit 75. narozeniny a přála by si jako dárek vaše CD. Na internetu jsem našla vaše stránky a dočetla jsem se, že jste vydaly CD Lelija a nyní připravujete 2. CD s názvem Polituje ptašok. Velice bych vás prosila o zaslání obou CD."
Samozrejme, že sme tejto požiadavke radi vyhoveli a zaslali naše obe CD pani Ningerovej. Jej reakcia po doručení zásielky bola pre nás ešte radostnejšia ako tá prvá. Opäť si dovolíme citovať z jej e-mailu: "Vážená a milá děvčata, milý Rasťo! Jaká byla naše radost, když jsem ve schránce našla lístek, že si mám na poště vyzvednout zásilku od Vás. Maminka mě hned poslala se slovy: "Romanko, nech všeho a honem utíkej na poštu!" Hned jak jsem přinesla Vaše CD, sedly jsme si a zbožně naslouchaly.Vaše písně lahodí uchu, ale hlavně pohladí duši a přivedou člověka do báječné, povznášející nálady. Vaše písně se líbí nejen mně a mamince, ale i mé 16 leté dceři, která zpívá ve školním sboru. Řekly jsme si, že se nějakou Vaši píseň nacvičíme, zvláště, když texty jsou na internetu.
Děkujeme Vám, milá děvčata, za poslání Vašich CD. Pozdravujeme i Vašeho harmonikáře Rasťu, který musí být určitě báječný muzikant. Maminka děkuje obzvlášť za Vaše písně a říká, že je to ten nejkrásnější dárek k jejím narozeninám, které teď bude slavit.
S díky Vaše Romana Ningerová."
Ešte raz ďakujeme za prekrásne slová uznania…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: